کد خبر: 211
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1396 - 09:18
رییس سازمان دامپزشکی پاسخ داد
رئیس سازمان دامپزشکی از صادرات بیش از ۶۰۰۰ رأس گوساله، ۲۳ هزار تن میگو، ۳۵ تن خرچنگ و ۷۴۱ نفر شتر در سال جاری خبر داد.

رفیعی پور

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران، به نقل از  ایسنا، علیرضا رفیعی‌پور صبح امروز (سه شنبه) در نشستی خبری به ارائه توضیحاتی درباره عملکرد این سازمان پرداخت و اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۳۰۰۰ تن لبنیات صادرات صادر شد. علاوه بر این در بخش انواع حیوانات یا فرآورده‌های گوشتی آنها بیش از ۶۰۰۰ تن گوشت منجمد و سرد صادر شده است.

وی افزود: ۲۳ هزار تن میگو، ۸۰۰۰ تن تخم‌مرغ خوراکی نیز در ماه‌های اول سال صادر کرده‌ایم. بیش از یک میلیون عدد تخم‌مرغ نطفه‌دار، بیش از ۱۵ میلیون قطعه جوجه یکروزه، ۳۴ هزار تن ماهی خوراکی تازه، ۷۰ هزار تن خوراک دام و آبزیان صادرات داشته‌ایم. همچنین بیش از دو میلیون قطعه ماهی زنده، بیش از ۹۴ هزار قطعه پرنده زینتی و ۷۸۰ قلاده سگ به کشورهای مختلف صادر شده است.

قم، کانون آنفلوآنزای طیور

رفیعی پور در ارتباط با بیماری آنفلوآنزا ی طیور اظهار کرد: دو سال است با این بیماری مواجه هستیم. همچنین بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند.

رییس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه ١۶ استان کشور درگیر این بیماری شده اند، افزود: در این میان قم با ١١۴ کانون، بیشترین حد مواجهه با این بیماری را دارد و استان هایی مانند لرستان یا سمنان فقط یک کانون درگیر داشته اند.

وی افزود: در مجموع ۴٢١ کانون برای این بیماری شناخته شده و بیش از ٢١ میلیون قطعه مرغ معدوم شده است.

نظرات
آخرین مطالب