کد خبر: 430
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1397 - 07:29
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از افزایش ۳۶ درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی طی پنج ماهه امسال خبر داد.

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران،به نقل از تسنیم،قاسم عسکری نسب با اشاره به تخلیه و بارگیری چهار میلیون و 89 هزار و  65 تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان طی پنج ماه نخست سال جاری، افزود: از این میزان، سهم بندرلنگه 598 هزار و 393 تن بوده است که  233 تن آن به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

وی با بیان این‌که در بخش جابجایی محموله های غیرنفتی، 15 درصد افزایش عملیات به ثبت رسیده است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون، 1466 TEU کانتینر در این بندر تخلیه و بارگیری شده که در این بخش شاهد افزایش 8درصدی هستیم.

وی ادامه داد: در مدت یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتا خودرو) در بنادر غرب هرمزگان به 119هزار و 763 تن رسید که بیانگر رشد 49درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی با  اشاره به جابجایی 58531 هزار دستگاه خودروی ترانزیتی طی پنج ماه گذشته، از رشد 23  درصدی این بخش از فعالیت های بندری در سال جاری خبر داد و تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها، حذف زمان انتظار شناورهای حامل خودرو، ارائه خدمات 24 ساعته خدمات دریایی، افزایش پسکرانه های مورد استفاده برای جابجایی کالاهای داخلی و بهره برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو را به عنوان دلایل رونق فعالیت های ترانزیتی بندر لنگه اعلام کرد.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه  میزان صادرات کالاهای غیرنفتی را 440هزار و 817 تن با ثبت رشد 36 درصدی اعلام کرد و گفت: عمده این محموله های صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده است.

به گفته وی، طی پنج ماه نخست سال 97 بالغ بر35 هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در همسنجی با سال گذشته، 60 درصد کاهش داشته است.

 

نظرات
آخرین مطالب