کد خبر: 497
تاریخ انتشار: 28 آذر 1397 - 09:35
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت رونق صادرات به کشورهای همسایه، اولویت امسال وزارت صنعت است.

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران، به نقل از مهر، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کارگروه ویژه‌ای برای  بررسی راهکارهای رونق صادرات به کشورهای همسایه تشکیل شده و رونق صادرات به این کشورها، اولویت امسال وزارت صنعت است.

رضا رحمانی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران گفت: صادرات از اهمیت بسیار بالایی برای توسعه اقتصادی کشور برخوردار است و شکوفایی هر صنعتی دو بال فناوری و صادرات نیاز دارد؛ لذا روی این موضوع باید برنامه‌ریزی کرد و به همین دلیل اتاق‌های فکر در وزارتخانه تشکیل‌شده که یکی از آنها مرتبط با حوزه صادرات است.

وی افزود: سهم محصولات دانش‌بنیان در صادرات بسیار پایین است که این خطر بزرگی برای کشور است؛ پس تولیدات کشور باید فناورانه باشد و ارزآور شوند.

به گفته وزیر صنعت، درگذشته برای صادرات اهداف کمی داشتیم که اگرچه خوب است اما کافی نیست؛ البته باید حمایت از ساخت داخل و صادرات را همواره مدنظر قرار داده‌ام؛ این در حالی است که رئیس‌جمهور هرروز پیگیر موضوع صادرات است.

وی بابیان اینکه قول می‌دهم تصمیمات را بدون نظر بخش خصوصی اتخاذ نخواهم کرد گفت: شرایط هم خاص است و برخی تغییرات در رویه‌ها غیرقابل‌اجتناب است، اما از بخش خصوصی درخواست می‌کنیم که با همفکری با دولت راه‌هایی را پیشنهاد دهد که کم‌هزینه‌تر باشد.

رحمانی با تأکید بر ضرورت توجه به صادرات به کشورهای همسایه تصریح کرد: کارگروه ویژه‌ای را برای این موضوع اختصاص داده‌ایم این در حالی است که رونق صادرات به این کشورها اولویت امسال وزارت صنعت است.

وی بابیان اینکه نباید در مورد صادرات زودگذر عمل کرد اظهار داشت: در برخی کالاها چیزی از رقابت با سایر کشورها کم نداریم؛ ولی باید به کشورهایی نیز که در حال بازسازی هستند نیز توجه کرد.

 

نظرات
آخرین مطالب