کد خبر: 511
تاریخ انتشار: 17 دی 1397 - 08:50
رئیس اتاق شهرکرد در همایش تقدیر از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی
سید محمد رضا سید نبوی رئیس اتاق شهرکرد می گوید، نوسانات ارز ضربه بزرگی به تولید و ارزش پول وارد کرد و هنوز هم صادرات تحت تاثیر این تصمیم غیرکارشناسی قرار گرفته است.

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران، به نقل از اتاق ایران، آئین نکوداشت بیست و دومین روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی چهارمحال و بختیاری با حضور استاندار، مدیرکل دفترتوسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران و نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی برگزار و از هشت صادرکننده نمونه و چهار خادم اقتصادی استان در سالن همایش های اتاق شهرکرد تجلیل شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرکرد در این مراسم گفت: امروز صادرکنندگان در شرایط بسیار سختی در حال فعالیت هستند. سربازان حوزه اقتصادی، هراسی از تحریم‌ها ندارند به شرط آنکه هر روز با بخشنامه‌های خلق‌الساعه و تصمیمات غیرکارشناسی مواجه نباشند. 

سید محمد رضا سید نبوی افزود: تثبیت نرخ ارز، عدم تصمیم‌گیری برای آینده و بروکراسی پیچیده حاکم در کشور برخی از مشکلات صادرکنندگان است. مسیر صادرات به ویژه با توجه به مشکلات ارزی هر روز سخت‌تر می‌شود و همین امر موجب شده بسیاری از صادرکنندگان دست از صادرات بکشند.

وی ادامه داد: در سالی که با عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، تحقق اهداف این شعار محوری و اصولی را نمی توان بدون صادرات کالاهای ملی و تولیدات صنعتگران داخلی متصور شد.

سیدنبوی گفت: فعالان اقتصادی و صادرکنندگان باید در انتظار گشایش‌های مناسب باشند نه اینکه روز به روز مسیر صادرات سخت‌تر شود. اینکه هر روز با صدور بخشنامه‌هایی صادرکنندگان در شرایط سخت تری قرار گیرند تا ارز خود را به کشور برگردانند چاره کار نیست، بلکه باید مسیرهای گشایشی اتخاذ شود.

رئیس اتاق شهرکرد بیان کرد: متاسفانه در حیطه الزامات اقتصادی با چالش روبه رو هستیم. خواستار همکاری بانک ها در ارایه تسهیلات و مشوق های قانونی برای تولیدکنندگان هستیم. امسال تاکنون حدود 62 میلیون دلار صادرات از استان به 22 کشور انجام شده و هدف صادرات تا پایان سال 85 میلیون دلار است.

در این آیین، سازمان صنعت،معدن و تجارت استان، اداره کل گمرک استان، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان و شرکت شهرکهای صنعتی به عنوان خادمان صادراتی تجلیل شدند.

 
کلید واژه ها :
نظرات
آخرین مطالب