کد خبر: 577
تاریخ انتشار: 12 تیر 1398 - 07:06
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت:در سه ماه نخست سال جاری گمرک پرویزخان سهم نخست میزان صادرات را در بین گمرکات استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برترایران، به نقل از ایرنا، خلیل حیدری، ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه با اشاره به تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان به میزان ۱۸۳ میلیون دلار کالا به وزن ۳۳۷ هزار تن در سه ماه سپری شده از سال جاری، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۹۹ درصد و از حیث وزن نیز ۲۸ درصد افزایش داشته است.

او گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۳۴۵ میلیون دلار کالا با وزن ۷۸۳ هزار تن در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۵ درصد افزایش و از حیث وزن نیز هشت درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: در سه ماه نخست سال جاری گمرک پرویزخان سهم نخست میزان صادرات را در بین گمرکات استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه در ادامه بیان داشت: در این مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه ۱۴۰ میلیون دلار کالا به وزن ۳۴۷ هزار تن می‌باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۳۱ درصد و از حیث وزن ۲۳ درصدکاهش داشته است.

حیدری توضیح داد: در سه ماه نخست سال جاری تشریفات صادرات از گمرک خسروی ۱۵ میلیون دلار کالا به وزن ۳۶ هزار تن می‌باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۵۹۸ درصد و از لحاظ ارزش ۱۳۸۰ درصد رشد داشته است.

وی همچنین تشریفات صادرات گمرک پاوه را هشت میلیون دلار کالا به وزن ۶۴ هزار تن عنوان نمود و افزود: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۸۵ درصد و از لحاظ وزن ۷۴۹ درصد افزایش داشته است.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سردکرد، هندوانه تازه، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، خربزه، کود شیمیایی اوره، ظروف ملامین، انواع بستنی حتی دارای کاکائو، رول نایلون، رب گوجه فرنگی و سفره یکبار مصرف عنوان کرد.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می‌دهد.

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
آخرین مطالب